Германската асоциация на автомобилната индустрия (VDA) се състои от повече от 620 компании, участващи в производството за автомобилната индустрия във Федерална република Германия. Членовете са разделени в три групи - автомобилни производители, автомобилни доставчици, ремаркета, специални каросерии и автобуси. Тези три групи производители намират своето представителство в три глобални отдела.
Едно от условието за работа с тях е да бъдете квалифицирани и сертифицирани по утвърдени стандарти по качеството и контрола на продукцията.
Чрез своя Център за обучение и професионално развитие, основан през 2001 г., VDA Център за управление на качеството споделя солидното си ноу-хау в областта на управлението на качеството и качеството в автомобилната индустрия.
“Най-високата професионална компетентност, дългогодишен опит и професионален трансфер на знания на потребителите - това е, което е в центъра на нашето внимание.”
На територията на България единствен лицензиран партньор с право да прилага дейността на обучителния център на VDA QMC е Респонса Превент.
Ние организираме отворени и вътрешно-фирмени обучения на задължителни квалификации в автомобилната индустрия.
Запознайте се с някой от стандартите на VDA QMC и обучителния център на Респонса Превент. Ето и част от тях:
Ако Вашата организация иска да доставя продукти и услуги за европейската автомобилна промишленост, включително за немската, Вие трябва да отговаряте на изискванията на стандарта VDA 6 (Verband Der Automobilindustrie/VDA Automotive).
VDA 6 важи за Fiat, Volkswagen, Audi, Porsche, SEAT, Peugeot Citroën, Renault и Daimler AG. В САЩ VDA 6.1 е задължителен за доставчици от първо ниво на Volkswagen от 1997.
Доставчиците за автомобилната промишленост могат да изберат също и стандарта ISO/TS 16949 за изисквания за качество. ISO/TS 16949 покрива изискванията на стандартите QS 9000, VDA 6.1, AVSQ и EAQF и е приет като алтернатива на тези стандарти от европейските и другите основни производители на автомобили.
Одити на процесите по VDA 6.3 – оптимизирайте процесите на вашата организация и верига на доставка и контролирайте риска при процесите.
VDA 6.3 е задълбочен инструмент за одити на процесите, разработен от VDA-QMC и немската автомобилна промишленост, за организации, които предоставят автомобилни продукти или услуги. Третото издание от 2016 г. актуализира инструмента за одити на процесите, за да бъде по-практичен и по-точно да отразява изискванията на IATF 16949:2016.
Стандартът VDA 6.3 може да се прилага към всяка организация в автомобилната промишленост като инструмент за одити на процесите, независимо от мащаба на бизнеса. Той включва компании, които се занимават с:
Той е широко използван, а подобни стандарти съществуват и в други отрасли.
26-27 Септември 2019г., гр. София
Компаниите, внедрили IATF 16949, могат да използват Разширено планиране на качеството на продуктите (APQP), за да гарантират, че техните продукти и производствени процеси отговарят на пазарните изисквания и очакванията на клиентите. Процесът на одобрение на производствената част (PPAP) предоставя на организациите на клиенти необходимите доказателства, които показват, че „Всички доставчици на изисквания за проектиране и спецификации на клиента се разбират правилно от доставчика и че процесът има потенциал за постоянно производство на продукти, отговарящи на тези изисквания по време на действителен цикъл на производство ”
Обучаващите се ще научат за инструментите, процедурите и изискванията за отчитане, посочени в референтното ръководство APQP. Ще покрием също процедурите, изискванията за отчитане и дейностите, посочени в наръчника за процес на одобрение на производствената част.
Този курс ще ви позволи да разберете очакванията във връзка с одита на продукта. VDA 6.5 определя кодекс на практика за управление на програми за одит на продукти. Повишените очаквания на клиентите, изискванията за безопасност, законовите изисквания, както и увеличената употреба на електронни компоненти и софтуер водят до по-сложни продукти. Прилагането на стабилна програма за одит на продукти помага на организациите да отговорят на тези взискателни очаквания и управляват риска, когато програмата за одит на продукта предвещава опасения. Качеството на продукта е гарантирано чрез последователно прилагане на превантивни методи за планиране на качеството по време на фазата на разработване, одитът на продукта помага да се оцени ефективността на това превантивно планиране на качеството по време на серийното производство, като подчертава и управлява всички проблеми.
Този курс за обучение е разработен от VDA QMC и включва комбинация от представени от обучители презентации и групова работа.
Ние искаме да повишим Вашата информираност и култура по здраве и безопасност.